2018. március óta a családommal együtt a teljes értékű növényi étrendet (TÉNÉ) szem előtt tartva eszünk (ez helyre hozta az inzulinrezisztenciámat is) - ez a bejegyzés még a TÉNÉ előtt született. A változásról itt írtam egy négy részes sorozatot, és itt találod a TÉNÉ szerint készült receptjeimet.
Nagyon szeretjük a különböző főzelékeket-, de nekem elég egyhangú lenne minden héten lencse-, zöldborsó-, zöldbab-, stb. főzeléket főzni, ezért nagyon szeretem/szeretjük az indiai jellegű vegán ételeket is. Ilyen ez a finom babcurry is, jó fűszeres, garantáltan átmelegíti az embert, persze lehet kevésbé fűszeresen is főzni.
Hozzávalók:
100g vörös vesebab
100g fehér jumbobab
100g barna rizs
1 vöröshagyma
2 ek. olívaolaj
1 kk. őrölt rómaikömény
1 kk. őrölt chili
1-2 kk. currypor
1 konzerv darabolt paradicsom (400g)
só
1-2 ek. friss koriander*
Természetesen főzhetitek egyféle babbal is, szerintem így szebb lett.
* Most koriander nélkül készült, de ha kapható, mindenképpen érdemes szórni a tetejére egy keveset.
0. A babot előző este megmossuk és beáztatjuk.
1. Másnap a babot leszűrjük, és annyi vízben, amennyi ellepi, 15 percig forraljuk, majd lefedve, másfél óra alatt puhára főzzük.
2. Közben a rizst megmossuk, és egy kis lábasban, sós vízben félig puhára főzzük.
3. Egy nagyobb serpenyőben felhevítjük az olajat, megdinszteljük benne az apróra vágott vöröshagymát a fokhagymával, majd 1-2 perc alatt összemelegítjük a fűszerekkel (rómaikömény, chili, currypor).
4. A fűszeres hagymához adjuk a paradicsomkonzervet a levével együtt, sózzuk, és bő 5 percig forraljuk.
5. A babot leszűrjük, majd a rizzsel együtt a mártáshoz adjuk. Alacsony hőfokon főzzük 30 percig, amíg a bab megpuhul és a mártás besűrűsödik. Tálalás előtt mehet rá a friss, apróra vágott koriander.
A hosszú főzési idő miatt kicsit sokáig tart elkészíteni. Én úgy oldottam meg, hogy egyik este, miután hazaértem, feltettem főni a babot és a rizst, közben megvacsoráztunk. Vacsora után összedobtam a mártást, addig készre főtt a bab, majd összekevertem, és az utolsó 30 perc alatt is valami mással foglalkoztam, csak pár percenként átkevertem az egészet. Szóval ne ijedjetek meg a hosszú főzési időtől, csak szervezés kérdése az egész.
A teljes adag szénhidrát-tartalma 205g CH, ez 51g CH/ebéd, a változatosság kedvéért. Remélem, megkóstoljátok! 🙂
Névtelen mondta
Szia!
Kérlek segítsd, melyik gyártónak van gluténmentes currypora?
előre is köszönöm
üdv
Ancsa
Mindenmentes Nóri mondta
Szia Ancsa!
A Kotányié biztosan nem gluténmentes, egy ideje pici apró betűkkel minden termékünkön szerepel a "… is feldolgozó üzemben csomagolva…". Én bio- és ázsiai boltokban szoktam venni, így gyártót nem tudok mondani: kis zacskókban kapható, és mivel csak fűszerekkel foglalkozó cég csomagolja, így glutén ügyben is jónak gondolom.
Üdv,
N.