2018. március óta a családommal együtt a teljes értékű növényi étrendet (TÉNÉ) szem előtt tartva eszünk (ez helyre hozta az inzulinrezisztenciámat is) - ez a bejegyzés még a TÉNÉ előtt született. A változásról itt írtam egy négy részes sorozatot, és itt találod a TÉNÉ szerint készült receptjeimet.
Szeretem az őszben, hogy a szombati piacon olyan sokféle színpompás zöldséggel és gyümölccsel találkozhatunk. Lila padlizsánok, zöld cukkinik, piros paprikák és a többiek… Valami egyszerű, de nagyszerű zöldséges fogáson törtem a fejem, amikor eszembe jutott egy kedves Disney rajzfilm, ami végül címadója lett ennek a bejegyzésnek is…
Szóval ismerős ez a helyes kis patkány?
kép innen |
Imád főzni. Rajzfilm is készült a kalandjairól.
Igen, nagyon szeretem a „főzős filmeket”, és a rajzfilmeket is… Szóval a történet ikonikus étele a ratatouille, amit szerettem volna én is a rajzolt változathoz hasonlóan elkészíteni. 🙂
Hozzávalók:
1 padlizsán
1 cukkini
2 pritaminpaprika
fél doboz passzírozott paradicsom
1 kis fej vöröshagyma
2 ek. olívaolaj
só, bors
- Egy hőálló tálban keverd el a passzírozott paradicsomot az olívaolajjal, majd szórd bele az apróra vágott vöröshagymát. Sózd, borsozd. A sütőt melegítsd elő 180 fokra.
- A padlizsánt, a cukkinit és a paprikát mosd meg és szeleteld nagyon vékony, kb. 3 mm-es szeletekre. Én a cukkinihez uborkagyalut használtam.
- A zöldségeket felváltva rakosgasd egymás mellé a tálba, amíg el nem fogynak, végül takard le őket egy méretre vágott sütőpapír darabbal.
- Tedd a tálat a sütőbe, és kb. 30 perc alatt elkészül. A paradicsomnak forrnia kell a zöldségek alatt, és kb. 20 perc kell, hogy minden összeérjen.
Amilyen egyszerű volt összerakni, olyan finom lett a végeredmény: az összesült padlizsán és paprika íze a paradicsommal… Hmm.
Jó étvágyat!
Mariann Szabó mondta
Ezt a jövő héten megcsinálom, köszi az ötletet.
A kölest hogyan készíted, hogy finom legyen? Én még nem találtam igazán tuti receptet, amiket próbáltam (só, hagyma, stb) borzalmas, sőt ehetetlen lett.
Mindenmentes Nóri mondta
Én vagy köles:quinoa 1:1 keveréket főzök, vagy valami ilyesmit:
http://www.mindenmentes.hu/2012/09/kolestabbouleh/
http://www.mindenmentes.hu/2013/05/cukkinis-kolestabbouleh/
Egy olvasóm pár napja írta, hogy sok múlhat a köles minőségén is, hogy mennyire friss.
Judit Vaspöri mondta
Hmm…De jól néz ki!!
Névtelen mondta
Basszus, de jó! Életemben nem ettem meg a hagyományos lecsót, mert nem tudtam rávenni magam a kóstolásra ( löttyedt zöldségek úsznak valami piros lében, mindig úgy nézett ki, mintha már valaki megette volna).
Ezt kipróbáltam tegnap, pont így, ahogy írtad Nóri! Ezt ettem délben forrón csak úgy magába', uzsonnára néhány falatot hidegen bekapkodtam, este csirkehússal ismét melegen.
Azt kell mondjam, zseniális. Köszönöm! Anikó
Bori mondta
Szia, én is imádom ezt a receptet, azzal a különbséggel, hogy én paradicsomot teszek a rétegekbe paprika helyett, a paprikát pedig megsütöm, megpucolom és úgy főzöm a szószba, isteni finom! Ma csináltam meg a zakuszkát is, csak én abba paradicsomlevet is teszek, nagyon finom lett! 🙂
Napsi mondta
Megcsináltam, isteni finom lett, először 200 fokon próbálkoztam, de nem forrt ,úgyhogy átraktam 240 fokra , alsó sütésre, így kb 45 perc alatt lett kész. Én a szószba raktam még rozmaringot, bazsalikomot, majorannát és oregánót, a páromnak az ízlett a legjobban. 😀
Hogy készíted a köles-quinoa keveréket ? Én a kölest 3* vízben raktam fel és kb félidőben raktam bele a quinoát, de az olyan hirtelen magába szívta a vizet, hogy kicsit ragacsos állagú lett a végeredmény, azért megettük persze . 🙂 Láttam, hogy te csak 1,5* vízben főzöd, úgy hogy nem marad kemény ?
Andrási Nóra mondta
Úgy emlékszem, pont magába szívta a vizet, és megpuhult.