2018. március óta a családommal együtt a teljes értékű növényi étrendet (TÉNÉ) szem előtt tartva eszünk (ez helyre hozta az inzulinrezisztenciámat is) - ez a bejegyzés még a TÉNÉ előtt született. A változásról itt írtam egy négy részes sorozatot, és itt találod a TÉNÉ szerint készült receptjeimet.
Hogyan érdemes új, (gluténmentes) étrendre térni úgy, hogy az eredmény maradandó legyen?
Erről a kérdésről írtam legújabb vendégbejegyzésemben a Zöld Malom blogon. Egész jól sikerült, szerintem érdemes elolvasni.
BÚÉK!
Barbara mondta
Szia!
Elolvastam a vendégposztod. Ha rászánom magam az életmódváltásra igen hasznos lesz. Most mégis a bevezetőd ragadott meg.
Azt írod a valamikori lusta leányzó mostanra kerékpárral közlekedik, heti min. 5× sportol és nyilvánvalóan maga készíti az aznapi/másnapi kajáját. Miközben persze dolgozik, törődik a párjával és rendszeresen gondozza ezt a blogot is.
Hogy csinálod?
Egy ideje – legalább terv szinten – próbálom összesakkozni hogyan férhetne bele minden az időmbe, de nem nagyon jön össze. Te hogy csinálod? Ha nem érzed túl személyesnek, megosztanád velünk egy napod sematikus időrendi vázát?
Köszönöm.
Barbara
Mindenmentes Nóri mondta
Szia Barbara,
Lehet, hogy ez a kérdéskör is megérdemelne egy külön bejegyzést. 🙂
A nap nekem is csak 24 órából áll, konkrét órarend helyett inkább néhány, szerintem fontos dolgot szedtem össze.
Van segítségem: a férjem bevásárol, sokat segít a ház körül, és persze ő az ételfotósom is. Hasznos konyhagépeim vannak: mosogatógép, konyhai robotgép, aprítógép, kávédaráló, egy kisebb robotgép. Gyakran mindet összekoszolom egyszerre.
Igyekszem hatékonyan kitölteni az időmet: a konyhában és a háztartásban minél több dolgot párhuzamosan intézni.
Szerintem sok dolgot nem csinálok, ami másoknak általában több időbe kerül: pl. nem nézek tévét, és a kerékpározással is időt takarítok meg. Ha együtt is megyünk heti bevásárolni, azt is max. 1-2 óra alatt elintézzük.
Egyszer régen, mikor láttam, hogy nem férek bele a 24 órába, írtam egy listát, hogy mivel szeretném kitölteni egy napomat, hozzávetőleges időtartammal, aztán fontosságuk szerint sorba raktam őket, és húztam egy vonalat 24 óránál. Nehéz dolog ezzel szembe nézni, de szükséges és hasznos.
A férjem néha panaszkodik, hogy nincs rá elég időm, de szerencsére neki is van néhány szenvedélye, amivel el tud tölteni pár órát. 🙂
Nem főzök minden nap, egy-egy ételt általában két napig eszünk.
A mai életünket nem egyik napról a másikra raktuk össze: megtanultam, hogy egyszerre csak egy dolgot szabad megváltoztatni a mindennapjaidban, és ha az már megy és szokássá vált, akkor jöhet a következő. Pl. először mozogj minden nap 10 percet, ha ez már tényleg megy minden nap erőfeszítés nélkül, akkor legyen 20. Ugyanígy az étrenden is lépésenként érdemes igazítani, ha megteheted.
És nem titkolom, hogy én is folyton időhiánnyal küzdök. Igyekszem elégedett lenni azzal, amire jutott, és nem őrlődni amiatt, amire már megint nem…
Azt hiszem, ezek a legfontosabb tanácsok, amiket adni tudok.
Sok sikert az életmódváltáshoz, és csak óvatosan, egyről a kettőre…! 🙂
Nóri
Barbara mondta
Szia!
Köszönöm a választ. Segít.
"…húztam egy vonalat 24 óránál" Ez betalált.
Elkezdtem egyről a kettőre apránként. Remélem hamarosan már a sikerekről számolhatok be.
Barbara