Sokan kérdeztétek már, hogy ezt vagy a konyhai műveletet milyen konyhai robotgéppel szoktam végezni, melyiket ajánlanám szívesen. Régóta terveztem, hogy írok hát egy bejegyzést a kedvenc konyhai kütyüimről: végre ennek is eljött az ideje.
Figyelem! Már van ennél a bejegyzésnél aktuálisabb összeállítás a most használt konyhai eszközeimről, itt.
Az utóbbi hónapokban csupa izgalmas és rendkívüli dolog történik velem, és bizony, a konyhámban sincs ez másként: sok-sok év halogatás után ezen a nyáron végre új konyhabútort kaptam! Nagy dolog ez akármelyikünk életében, de sejthetitek, hogy nekem mit jelentett…
A svéd bútortervezők furfangos megoldásainak hála végre minden elfér a konyhabútorokban, amire csak szükségem lehet: ide értve a fotózáshoz szükséges „extra” kellékeket is, amelyek eddig másik szobában (!) laktak… Korábban úgy éreztem, kedvenc 6 négyzetméteremen kilométereket sétálok egy menü elkészítése közben, és haladó jóga ászanákat mutatok be egy-egy edény elővarázsolásához. Szerencsére ennek vége! Most a tűzhely mellett állva csak körbe fordulok, és mindent elérek, amire tényleg nap, mint nap szükségem van. A használható munkalap méret is kb. a háromszorosára nőtt, így kedvenc konyhagépeimet sem kell folyton elássam és újra elővegyem munka közben. Tudom, hogy úgy hangzik, mintha falat bontottunk volna és összevontuk volna a konyhát a nappalival, pedig ilyesmiről szó sincs, és az alapterület még mindig 6 m2. 🙂
Konyhai elszívót is szereltettünk – ez elég kalandos menet volt, inkább nem is részletezem. Beüzelemlés után rögtön 0,5 kg vöröshagymával és kb. 0,5 dl balzsamecettel teszteltem (ilyen finomat főztem): nincs többé hagymaszagban ébredés az esti főzés után…
Természetesen, ha már nekiálltunk, volt itt burkolás, s.k. festés: minden, ami kell a boldogsághoz. Persze a legnehezebb az egészben az a 3 hét volt, amíg nem volt konyhám…
Ezúton is köszönet Zének, aki hősiesen tűrte a házi koszt hetekig tartó hiányát, miközben szerelte a bútorokat és ezer hála kedves barátainknak, akik cipelték a lapraszerelt csomagokat (430kg összesen 73 dobozban), szerelték a szekrényeket, lendítettek egyet rajtunk, ha beugrottak egy kis csevejre. Köszönjük!
A konyhagépekről.
Ha márkaneveket említek, azt csakis azért, hogy megosszam az infót. Ha a konyhagépeim a fotókon kissé viseltesnek tűnnek, az csak azért fordulhat elő, mert napi szinten használom őket, és bizony ennek nyomán így néznek ki. 🙂
Mosogatógép – minden konyhatündér legjobb barátja
A mosogatásról nem kérdeztetek, mégsem tudom megállni, hogy ezzel kezdjem a listát: ha a főzés számodra életforma, és napi szinten órákat töltesz a konyhában, hogy a kenyértől a növényi tejeken át a kekszeket, süteményeket is s.k. tedd az asztalra a reggeli, ebéd, vacsora mellé, akkor számodra elengedhetetlen egy mosogatógép.
Anno Z ötlete volt, hogy vegyünk egyet, és elég nehezen álltam kötélnek, mert drága, sok vizet fogyaszt, sokba kerül bele a mosogatószer, stb. Persze precíz kísérlettel sikerült bizonyítani, hogy igen, a mosogatógép valóban takarékosabban mosogat nálam, pedig én tudom, hogyan kell spórolni a vízzel. Azt sem vettem észre, hogy a mosogatótabletta miatt mennénk csődbe, és az idő, amit megtakarítunk: felbecsülhetetlen. A takarékos mosogatáshoz hozzá tartozik, hogy csak tele gépet indítunk el, és amikor csak lehet, a takarékos programot használjuk. A mosogatógép jelentősége a mindennapjainkban akkor mutatkozik meg igazán, amikor (szerencsére nem túl gyakran) Julcsa sztrájkba lép.
Mellékelek egy képet is őkelméről, bár a konkrét típus itt nem annyira fontos: éppen akkor vonták ki ezt a szériát, amikor mi vásároltunk. Ez kb. 7 éve történhetett, azóta meg sem pisszen. Ez talán ad némi támpontot az AEG mosogatógépek élettartamáról.
Konyhai robotgép – ez itt a régi robotgépem, az újról picit lejjebb írok!
Amikor azt írom egy receptben, hogy reszeljetek le 0,5 kg cukkínit, almát vagy sütőtököt, vagy hogy turmixoljátok össze a beáztatott mandulát 800 ml vízzel, akkor azért vagyok ilyen bátor, mert egy mindent kibíró és minden hájjal megkent robotgép áll az asztalomon. Minden héten ebben dagasztom a kenyeret, így kár is elpakolnom: mindig az asztalon van, ez még a korábbi, rosszabb helykihasználású konyhámban is így volt… A ritkábban használt tartozékait az egyik szekrény alsó polcán tartom, és szükség szerint veszem elő: van a csomagban turmixgép, szeletelő különféle késekkel, habverők, húsdaráló. Később kiegészítettem az alap szettet egy fagylaltgéppel is, ebben készülnek a mindenmentes gombócos fagyik.
Tudtommal a Bosch konyhagépei közül ez volt az első típus első szériája, ami az én asztalomon is gyúrja a tésztát: lassan muzeális darab. A strapabírásáról annyit, hogy ezt a 2002-es évjáratú robotgépet kb. 10 éve örököltem meg anyukámtól. Az elmúlt 12 évben kétszer volt dolgom a szervizzel, mindkét alkalommal felhasználói mulasztás miatt: egyszer mosogatógéppel mosogattam két olyan alkatrészét, amit nem kellett volna, egyszer pedig túlerőltettem a szeletelőt, és emiatt eltört benne egy biztonsági alkatrész (ami azt hivatott megakadályozni, hogy a kedves konyhatündér a motort égesse le egy efféle mutatvánnyal). Ez még bimbódzó kapcsolatunk elején történt: azóta tudom, hol van az a bizonyos határ 🙂 Az első esetben a garancia lejárta után kb. 5 évvel (!) jeleztem, hogy a kézikönyv szerint mosogatható kellene legyen minden alkatrész géppel is: elnézést kértek a téves tájékoztatásért és futárral küldtek egy-egy új turmix és húsdaráló feltétet… A második esetben tettem egy kirándulást a Királyhágó térre, ahol azonnal tudtam vásárolni egy új alkatrészt.
ÚJ konyhai robotgépem
A fenti robotgép hosszú éveken át hűséges társam volt. Hogy mennyire jól eltalált masina, azt jól mutatja, hogy amikor meghirdettem egy használt árucikk portálon, 4 óra alatt (!) elkelt, az eredeti vételár 60%-áért.
Amikor szerelembe estem a magvajakkal, a teljesítménye sajnos már kevésnek bizonyult. Így lecseréltem a Bosch egyik legújabb kompakt robotgépére (MCM68861). Rendkívül előnyös változás volt, hogy így 550 W helyett egy 1250 W-os motorral dolgozhatok, ezt főleg az aprításnál és a turmixnál érzem. Az erősebb motornak köszönhetően mindennel hamarabb elkészülök, ami gyerekkel nem hátrány, ill. B is jobban lát mindent az átlátszó keverőtálban, így ő is jobban élvezi a főzőcskét és így az idővel is megengedőbb. 😉 A géphez tartozik egy kis méretű aprító feltét, amivel 100g magból kényelmesen tudok magvajat készíteni, a „pulse” funkciónak köszönhetően szinte kapirgálnom sem kell. Ez is ugyanúgy dagaszt, habot ver, reszel, szeletel, nagy aprító is tartozik hozzá, ami jól jön a családi guacamole adaghoz. Még egy előny, amire nem számítottam, hogy kisebb helyet foglal a munkapulton és a szekrényben is.
Cserébe le kellett mondanom a húsdarálóról (évek óta nem használtam) és a fagylaltgépről, de úgyis mindig gép nélkül készíthető fagylaltokat szeretnétek, így legalább kellően motivált leszek… 😉
A kontra listán megemlítem, hogy a nagy aprítója néha túl nagy, így megtartottam a kicsi különálló aprítót is, ill. a kis aprító feltét nem zár elég jól: ha pl. kölest őrlök benne, kiporzik, így megtartottam a kávédarálót is. A gyártó remek humorérzékére vall, hogy a használati utasításban leszögezi, a kis aprítóval semmiképpen ne aprítsunk kemény dolgokat, pl. olajos magvakat, maradjunk az epernél, mirelit petrezselyemnél. Mert az ember lánya ugye azért áldoz súlyos 10.000 petákokat egy 1250 W-os robotgépre, hogy epret vagy petrezselymet aprítson vele… Értem én, hogy nem szeretnének túl sok garanciális ügyintézéssel foglalkozni, de azért na.
Ezekkel együtt úgy érzem, újra szerelmes vagyok, de szerettem volna, ha látjátok a legrosszabbat is, mielőtt a boltba futtok. 😉
Aprítógép
A Bosch legegyszerűbb aprítógépe: müzliszeletek, nyers sütemény alapok és különféle kenyérre kencék készítéséhez nélkülözhetetlen, de turmix helyett is szoktam használni, ha a turmixkehely épp valami mással van tele.
Kávédaráló
Szintén a Bosch legegyszerűbb kávédarálója. Szülinapi ajándék volt. Köles, hajdina, lenmag, chia mag lisztté őrléséhez használom, néha megy bele mandula, kakaóbab, stb. is. A barna rizsből is gond nélkül tud lisztet őrölni, bár annak a keménységétől féltem a penge élét, ezért a rizslisztet inkább megvásárolom készen. A köles, hajdina liszteket elég macerás lenne biztosan gluténmentes őrlésből beszerezni, ezért ez a megoldás egyszerre költséghatékony és egyszerű. Jó másfél éve használom heti minimum 1-2 alkalommal, eddig semmi gond.
Konyhai mérleg
Mégpedig gramm pontosságú, 2200 g-ig mér. Alap darab, nem formatervezett és nem számolja a kalóriákat: karácsonyra kaptuk a férjem szüleitől kevéssel azután, hogy összeköltöztünk. Ez még jóval a diétázás előtt történt, de már akkor is csak gramm pontossággal voltam hajlandó főzni… 🙂
Persze akad még néhány kütyü a tágas sarokszekrényeimben, de úgy gondolom, ezek a legalapvetőbb darabok egy mindenmentes konyhában. Lassan egy éve nem fáj a fogam semmiféle új konyhai csodára: ezek tökéletesen kiszolgálnak nap, mint nap.
Névtelen mondta
Kedves Nóri!
De jó végre ezt is olvasni =)
Az volna a kérdésem, hogy az aprítógéped tud mogyoróvajat is készíteni, vagy felkenődik az oldalára a földimogyoró? A régi aprítóm tudta, azóta viszont bármit próbálok, sajnos nem =(
Adri
Mindenmentes Nóri mondta
Szia Adri,
Kifejezetten vajat nem szoktam készíteni, csak mogyorókrémet (recept az oldalon). Szerintem az, hogy kikeni-e, két dologtól függ: kell egy minimum mennyiség, és S-alakú kés. Ehhez az aprítóhoz lehet kapni S-kést, de nekem (még) nincs.
pinkóci mondta
nekem pontosan ugyanilyen Bosch apírtóm van – még a nagyim vette nekem szerintem legalább 5-6 éve – és néha az az érzésem, hogy a napi x használat mellett is elnyűhetetlen! 🙂
Lilla mondta
Én ugyan tíz évvel később vettem meg ugyanezt a robotgépet, de még mindig messze ez tűnt a legjobbnak ár-érték arányban a kaphatóak közül, új szintre emelte a főzést!
A visszajelzéseket olvasva látom, hogy vennem kell egy aprítót is:)
Viszont a fagyikészitőt még nem sikerült kiismernem – állandóan belefagy a fagyi, forró vizes kiöblítéssel egyszer sikerült elérnem, hogy bár ezúttal túl lágy lett a fagyi, de legalább nem fagyott bele!
Van valami trükköd, hogy lesz jó a fagyi állaga? Nagyon szépen köszi előre is!
Mindenmentes Nóri mondta
Szia Lilla, én is most néztem utána, hogy még mindig milyen jó árban lehet kapni ilyen robotgépet. 🙂
Nem lehet, hogy a fagyis probléma inkább a fagylaltra vezethető vissza – kicsit dolgozni kellene az olvadáspontján? Gondolom úgy öntöd bele, hogy közben forog a lapát… Nekem is volt, hogy a "túl vizes" fagyi nagyon gyorsan kifagyott az oldalára. Mire rájöttem, hogy mennyi édesítőszer és zsiradék kell bele, jó lett.
Névtelen mondta
haha, ez nagyon vicces, pontosan ezeket a gépeket használom, még a szín is stimmel, micsoda véletlen:)
Stella mondta
Szia Nóri, , hogy aprítóm van, de most gondolkozom egy kávédaráló beszerzésén, és azt szeretném kérdezni, hogy mennyire szükséghes a kávédaráló? Nem lehet ugyanerre használni az aprítót is? (amúgy fűszerek és lisztek házi készítése lenne a cél). Előre is nagyon köszönöm a válaszod!
Illetve ha már lisztek, lenne egy máik kérdésem is: több receptben írod, hogy csak a nem prökölt hajdinára vonatkozik és azzal készítsük a receptet. Kérdezném, hogy mi a különbség? Miért nem jó a pörkölt? Vettem 1 kg-s pörkölt hajdinát, aminek még megvan a 3/4-e és el kéne még használnom…
Köszönöm szépen!
Mindenmentes Nóri mondta
Szia Stella,
elsőnek mi is aprítót vettünk, lisztek miatt, de arra pont nem jó, rengeteg másra igen. 🙂
A pörkölt hajdinában szerintem tönkremegy az a fehérje, ami összetartaná a dolgokat, ráadásul sokkal keserűbb is. Sokan kerestek meg, hogy mi lehetett a gond a nem sikerült sütivel/kenyérrel, és sokszor ez volt a ludas, ezért írom, hogy ne pörkölt legyen. A pörkölt hajdinát köretnek tudod elhasználni, párolva.
Stella mondta
Ok, nagyon szépen köszi a válaszokat, akkor beszerzem a kiszemelt kávédarálót és köretnek elhasználom a prökölt hajdinámat! 🙂
Névtelen mondta
Kedves Nóri!
Egy fontos géped kimaradt !:) Hát a tésztagéped!
Mindenmentes Nóri mondta
Hát igen, ezen gondolkodtam. 🙂 Kilógott a sorból, mert nem zümmög vagy berreg, nem is használom olyan gyakran (a lustaság…) és tulajdonképpen már megkapta a maga műsoridejét ezen az oldalon. 🙂
Kanga mondta
szia, az aprítógép húst is tud darálni?
köszi előre is, üdv
Mindenmentes Nóri mondta
Szia,
Ilyesmire még nem használtam, valamire biztosan jutna… Szerintem nézz utána a Bosch oldalán, vagy hívd fel őket a Királyhágó téren, biztosan megmondják.
Névtelen mondta
Szia Nóri!
Nagyon sok boldogságot kívánok az egész családnak!!
Szeretnélek kérdezni.Mekkora teljesítményű a robotgéped és azaprítód?Többektől hallottam,hogy 800W alatt nem érdemes beruházni.Nemsokára meglepném magam hasonló szerkezettel, de előtte szeretnék jó sok infót begyűjteni arról, milyet is érdemes.
Válaszod előre is köszönöm:Gitta
Mindenmentes Nóri mondta
Szia,
Köszönjük! 🙂
Megnéztem, de magán a kütyün nem láttam teljesítmény adatot (lehet, hogy rosszul néztem), így jobban jársz, ha kitallózod a Bosch honlapján, ott mindenféle info megtalálható, magyarul is.
Üdv, Nóri
kkatyusa mondta
Kedves Nóri!
Kókuszreszelék kókusztejporrá darálásához csak egyszer tudtam használni a kávédarálót, azóta a zsírosságtöl beakadt a pwnge és szervitelésre vár. Ilyen műveletre mit javasolsz? Egyébkéntb baromi jól sikerült a tejpor, de azóta is gymszolok és a turmixgép csinmlja a magliszteket, amivel hihetetlenül jól megbírkózik, de féltem a késeket.
Köszönöm a választ előre is!
Szép napot!
Kata
Mindenmentes Nóri mondta
Szia,
Én úgy tudtam, hogy ha kókuszreszeléket így aprítunk, abból kókuszvaj lesz… Épp tegnap láttam egy külföldi blogon, ott aprítógépet használtak hozzá. Én kölest, hajdinát darálok kávédarálóval több, mint egy éve hetente többször, eddig meg se nyekken. Mondjuk a rizstől én is féltem, ezért azt lisztként veszem…
Andi mondta
Szia Nóri!
A kávéfőződet is megismerhetnénk?:)
Mindenmentes Nóri mondta
Szia,
Tchibo Cafissimo Classic kapszulás kávéfőzőnk van: egy adagban is tud jó eszpresszót főzni, és tejet habosítani is jól lehet vele. A kapszulákat újratöltögetjük, mert szépen elmoshatóak és mi jobban megpakoljuk, meg persze így olcsóbb is… 🙂
Andrea Kamaras mondta
Sziasztok! Tud, de nem olyan mintha húsdarálón darálnád le. Üdv: Andi
Névtelen mondta
Kedves Nóri,
ez egy kicsit off, de a konyhapult felületét hogyan tudod karbantartani, hogy ilyen szép maradjon? Elegendő a kötelezően előírt időnkénti ápolás vagy nem árt még pluszban is vigyázni? Fából szeretném én is, de annak a veszélye, hogy magába szív színeket, illatokat ("vágódeszka" jelleget ölt), s majd gyakran kell csiszolni, visszatart. Jól jön minden vélemény és tapasztalat. Előre is köszönöm a választ.
Mindenmentes Nóri mondta
Kedves vagy, a munkalap a képeken kb. két hetes lehet. 🙂
A kommented miatt most jól megnéztem, és nekem még mindig ilyen szépnek tűnik… Azóta még nem kentem át, úgy emlékszem, évente kell, úgyhogy jó is, hogy szóba került! 🙂
Igyekszem vigyázni rá: nem ütjük-vágjuk, színes-szagos dolgokhoz vágódeszkát használok, ha valami ráfolyik (és észreveszem) rögtön letörlöm – de egyébként nem szokott zavarni, ha a használati tárgyaim használtnak tűnnek, szóval nem minden gondolatom a munkalap.
Főzés közben sokat nézi az ember, nekem nagyon tetszik ez az otthonos fa burkolat. Egyébként IKEA-s konyhabútor – nagyon szeretem, mert remekül kihasználja a kis konyhám minimál helyét.
Jó tervezgetést!
Névtelen mondta
Szia Nóri!
A házi liszt őrléssel kapcsolatosan szeretnék kérdezni. Én pl. amikor kölest főzök ki, akkor előtte alaposan átmosom és a víz nagyon koszosnak tűnik. Te megmosod a kölest őrlés előtt? Ha nem, akkor nem félsz, hogy szennyezett?
Köszönöm szépen!
Zsu
Mindenmentes Nóri mondta
Szia Zsu,
Időről időre felmerül ez a kérdés, a válaszom, hogy én veszélyesen élek: főzés előtt mosom, őrlés előtt nem. Valóban önellentmondás egy kicsit… Szerintem egyébként nem lehet piszkos a köles, hiszen élelmiszer (szeretném ezt hinni), inkább csak porzik kicsit (vagy hogy is mondjam). Bennem erre az merül fel, hogy a malomban mossák-e a gabonát őrlés előtt…? (Nem.)
Hát így. 🙂
Nóri
Németh Teodóra mondta
Szia Nóri! Lehet, hogy buta kérdés, de az hogy tud-e magvajat készíteni egy robotgép/aprítógép, az a teljesítményétől vagy a késtől is függ? Kinéztem egy 900 W-os gépet, de a leírásban és a videokban azt látom, hogy csak aprítani tud (hagyma, répa stb.). Nem vagyok biztos benn, hogy lehet-e vele magvajat csinálni. Előre is köszönöm a válaszod! Dóri
Mindenmentes Nóri mondta
A magvaj készítés nagyon igénybe veszi ezeket a készülékeket, ezért a gyártók nem vállalják, hogy erre is lehetne használni, csak a prémium kategóriásak esetében… Jelenleg az én magvajkészítőm is nyugdíjazta magát sajnos.
Dóri mondta
Köszönöm a választ!
Ági mondta
Kedves Nóri!
Milyen géppel készítettél/készítesz magvajat?
Mindenmentes Nóri mondta
Jelenleg semmilyennel, mert a robotgépem pici darálója egy év után feladta a magvaj ügyét… De, hamarosan érkezik hozzám egy új nagy teljesítményű botmixer, ami elvileg bírni fogja. Majd beszámolok róla a blogomon, ha tényleg. 🙂
Kinga mondta
Szia, írtál már a magvaj készítő gépről, és lemaradtam róla? 🙂 Köszi
Andrási Nóra mondta
Szia,
az új robotgépem az, amit itt is láthatsz, de már nem készítek itthon magvajat (itt írtam erről).
Évi mondta
Kedves Nóri,
egy 1200 W teljesítményű Bosch robotgép vásárlását fontolgatom, amivel magvajakat is terveztem volna készíteni. Látva azonban, hogy a tied egy év után felmondta a szolgálatot, elbizonytalanodtam. Szeretnék érdeklődni, hogy hogyan vált be az új botmixer és mi a neve. Még csak nemrég kezdtem bele az „önfenntartó” életmódba és nincsen komolyabb konyhai kütyüm. Olyat szeretnék venni, ami tartós, strapabíró és minél több dologra tudom használni. Köszönöm a válaszod, Évi
Mindenmentes Nóri mondta
Szia,
nehéz ügy, mert azóta volt olvasóm, akinek ugyanaz a gép évek óta bírja… Maga a kütyü most is jó, csak a tengely kopott ki a kis aprítóban, még a penge is bírná… Ha a nagy aprítót használnám magvajakhoz, valszeg működne, de abba meg nagyon sok mag kellene. :\ Itt írtam a másik botmixerről, ezt is sok dologra lehet használni, és bírja a magvajakat is, de azért nem olyan precíz, mint egy Bosch. Persze az árfekvése is egészen más, és kevesebb helyet is foglal.
Évi mondta
Köszönöm szépen. Emésztgetem még egy darabig az infókat, aztán próbálok dönteni 🙂
Szilvi mondta
Szia Nóri,
képzeld, megtaláltam azt az oldalt, ahol a konyha gépeidről írsz. Ezzel az előző kérdésem totál oka fogyott lett 🙂 Viszont szeretném ha tudnád, hogy imádom a tiramisu receptedet! Annyira, annyira finom. Ha pedig meg lesz a robotgépem akkor a többi receptedet is kipróbálhatom végre. Sok sikert neked és köszi a sok munkádat!
Matusz Márta mondta
Kedves Nóri, milyen tűzhelyed vav? Indukciós?
Mindenmentes Nóri mondta
Nem, kerámia lapos. 🙂
Farkas Judit mondta
Szia Nóri, Arra lennék kiváncsi, hogy a robotgépedet használod e dagasztásra, mivel ennek késes dagasztó karja van.. mennyire vált be a régihez képest?
Mindenmentes Nóri mondta
Szia Judit,
gluténmentes tésztát nem érdemes nagyon dagasztani, mert a dagasztás a glutént hivatott aktiválni mechanikai úton, szóval gm. tésztákhoz felesleges. a profi dagasztókar, ez is teljesen megfelel.
Anita mondta
Szia Nóri!
A kérdésem az lenne, hogy ezt a sok kütyüt ki lehet váltani esetleg egy nagy másikkal, illetve tartozékokkal? Gondolok itt a KitchenAidre például. Szeretnék magvajat készíteni, tésztát keverni, hajdinát, rizst darálni, stb. A robotgép amit egy éve vásároltunk már egyszer megjárta a szervizt, pedig csak gm tésztát kevert, mostmár szeretnék egy megbízható darabot vásárolni.
Köszi,
Anita
Mindenmentes Nóri mondta
Szia,
engem Bosch cucc még sosem hagyott cserben, pedig az első robotgépem 10 év használat után örököltem… Én a robotgép + daráló + aprító alá nem tudnék egyszerűsíteni.
Orsi mondta
Kedves Nóri!
A lisztek őrléséhez még mindig ezt a kávédarálót használod? Azért kérdezem, mert karácsonykor megsütöttem a bejglidet, de a mi darálónk túl darabosan hagyta (függetlenül az őrlési időtől), és sajnos szétesett:(
Andrási Nóra mondta
Szia,
Igen, kölest, hajdinát, zabot darálok vele, de rizst, mandulát nem.
Andi mondta
Szia,
Édesburgonyát nyersen tud darabolni valamelyik?
Van rá esetleg valami jó megoldásod?
Elég sokat küzdök ezzel mióta van forró levegős fritum. 🙂
Köszi!
Andrási Nóra mondta
Szia,
sajnos passz… Mindig egészben sütöm… 😀 A robotgépemen van burgonyaszeletelő kés, de hogy vinné-e… Azért esélyes, elég erős.