2018. március óta a családommal együtt a teljes értékű növényi étrendet (TÉNÉ) szem előtt tartva eszünk (ez helyre hozta az inzulinrezisztenciámat is) - ez a bejegyzés még a TÉNÉ előtt született. A változásról itt írtam egy négy részes sorozatot, és itt találod a TÉNÉ szerint készült receptjeimet.
A nyers és vegán szendvicskrémekkel ismerkedve nagyon megkedveltem a játékot a színekkel. A hamvaszöld tavaszi kence után szerettem volna valami napsugarasan vidámat a reggeli asztalunkon látni. Tudom, hogy a mangó nem kifejezetten szezonális vagy helyi termelésű gyümölcs, de megláttam, és ahogy a szép élénk színére gondoltam, máris indiai fűszerek illatát éreztem: nem maradhatott ott szegény gyümölcs…

100g beáztatott mandula
1 mangó, felkockázva (kb. 300g)
1 lime leve
1 kk. kurkuma
½ kk. fahéj
2 ek. kókuszzsír
kevés (1 kk.) friss koriander

Nagyon egyszerű: minden hozzávalót pakolj aprítógépbe és először szakaszosan aprítsd össze, majd folyamatosan mixelve krémesítsd.

A végeredmény egy ragyog színű, csípős-édeskés szendvicskrém lett. Z szerint akár palacsintatölteléknek is elmenne, ha egy kicsit édesebb lenne és kevésbé csípős. Részemről elteszem ezt az ötletet a jövőre nézve.
Az egész adag krémben van kb. 50 g CH.

Szia!
A receptben nem látom leírva a gyömbért, de a fotó és a leírásban szereplő „csípős-édeskés” íz arra utal, hogy az is kell bele. Milyen mennyiséget használjak? A mandulát mibe és mennyi időre kell beáztatni?
Hálásan köszönöm!
(Nem szoktam kommentelni a receptjeid alá, így most itt tömbösítem: a vöröslencse kenyér rendszeres látogató nálunk és a vöröslencsés palacsintád illetve a kesudiós fokhagyma krémlevesed is zseniális! Hálásan köszönöm a munkád!)
Hűha, ez a recept nem egymai darab… 🙂 Egy-két szelet gyömbért ennék bele, és vízbe szoktam áztatni a mandulát.
Köszi!
És mennyit kell áztatni? Egy órát vagy egy éjszakát is akár?
Minél tovább áztatod, annál krémesebb lesz. Legalább 2 órát mondanék, de ha belefér, legegyszerűbb egész éjjelre… (Nyáron tedd hűtőbe.)