Köszöntelek az oldalamon! 🙂
Andrási Nóra vagyok. PCOS beteg kutató gyógyszerészből lettem mindenmentes recept kreátor, ez az oldal és három szakácskönyv szerzője, növényi étrend szakértő és mentor. Teljes értékű növényi étrenddel (TÉNÉ) nyertem vissza az egészségem és őrzöm meg a családomét. Hosszú utat jártam be a 160g CH IR diétától a TÉNÉ-ig – azért dolgozom, hogy ez Neked egyszerűbb és rövidebb legyen!
Szakértő, mert a (teljes értékű) növényi étrenddel kapcsolatban elég sok tapasztalatom gyűlt össze, mióta családilag így eszünk (2018 óta), emellett folyamatosan képzem is magam, így jó eséllyel tudok megoldásokat javasolni, ha valamilyen kérdéssel/nehézséggel hozzám fordulsz – pontosan ezt teszem a Friss hajtás kurzusaimon.
Mentor, mert megoldásorientált coaching módszerekkel abban is tudok segíteni, hogy megtaláld magadban azokat az erőforrásokat és lépéseket, amikkel egy változtatást maradandóan be tudsz építeni az életedbe.
Egyébként valamikor régen gyógyszerészként végeztem, és gyógyszeripari kutatásban helyezkedtem el arra a rövid időre, amíg a saját életmód változtatásom nyomán rájöttem, hogy inkább másoknak szeretnék segíteni egy egészségesebb étrend kialakításában.
2012 óta vagyok jelen az online térben, ezalatt 3 könyvem jelent meg és 2020 óta évente kétszer indítom el a Friss hajtás kurzusaim, ahol a résztvevők lépésről-lépésre valósíthatják meg a számukra megfelelő teljes értékű növényi étrendet.
Mindenmentes?
Ez a blog 2012 februárjában indult, akkor sokan „Mindenmentes Nóri”-ként ismertek meg. Ekkor már fél éve éltem „szénhidrátszámolós” 160 gramm szénhidrátos inzulinrezisztencia vagy PCOS étrenden, ezért minden receptem hozzáadott cukormentes, alacsony glikémiás indexű, és mindig összesítem az ételek szénhidrát-tartalmát a bejegyzések végén.
Pár hónapon belül kiderült, hogy gluténmentes és tejmentes étrendet is kell tartanom.
Gyerekkorom óta szerettem volna felhagyni a húsevéssel, de valami mindig közbejött – legutóbb éppen a 160g CH IR étrendem. Végül sikerült összeegyeztetnem a korábbi inzulinrezisztenciámat a növényi alapú étrenddel, és 2018 év eleje óta végre családilag csak növényeket eszünk. A gluténmentes, vegán étrendünk összeállításakor Dr Greger „napi tucat” ajánlását tartom szem előtt. Itt találod a teljes értékű növényi étrend szellemében készült receptjeimet és írásaimat.
Ebből az időrendiségből következik, hogy nem minden receptem mindenmentes: használd a keresőt, hogy megtaláld a Neked megfelelőeket! Csak teljes értékű növényi alapanyagokat használok: nem dolgozom bolti lisztkeverékekkel, sem helyettesítő porokkal. (Itt találod a részletes alapanyag-listámat.)
A sztori
Ha részleteiben is érdekel a történetem, történetünk, ajánlom ezeket a bejegyzéseket:
- Az én történetem
- Az én történetem folytatódik – anyaságon innen és túl
- “Te tényleg így eszel?” – mókás kérdések és válaszok a blogomról és ami mögötte van
- Ezentúl csak növényeket eszünk
- 160g CH inzulinrezisztencia étrendtől növényi alapú (vegán) táplálkozásig
- Teljes értékű növényi étrend: így esszük meg a „napi tucatot”
- 8 év után újra ehetek glutént, és ez mégsem változtat szinte semmin
- …és hogy van ennyi időd főzni?
- Kigyógyultam-e az IR-ből?
Ahogy korábban is írtam, az ételeim nem voltak mindig mindentől mentesek: én is fejlődöm! Remélhetőleg még mindig… 🙂 Vannak állati eredetű termékeket is felhasználó receptek az oldalamon: 2012 február óta írom ezt az oldalt, és 2015 január óta nem eszem állatokat, és 2018 óta eszünk TÉNÉ szerint. Ha használjátok a keresőt, és csak vegán/TÉNÉ bejegyzéseket nyittok meg, akkor ezekkel a korábbi bejegyzéseimmel még a „hasonló tartalom” ajánlásban sem találkozhattok.
Sokszor elgondolkodtam már azon, hogy törlöm a régi nem vegán / borzasztóan fotózott / túlhaladott receptjeimet, de mindig arra jutok, hogy ezek a lépések is hozzátartoztak az úthoz, amit bejártam – nem tagadhatom meg a fejlődést, így maradnak.
Örülök, hogy találkoztunk. Visszavárlak! 😉